Wyłączone skrypty

Strona do poprawnego działania potrzebuje włączonego java script w przeglądarce internetowej. Jeżeli Chcesz dalej przeglądać stronę - włącz java script w ustawieniach swojej przeglądarki.

mainImmage

27 grudnia 2023

Wyświetleń: 101

Czochraj Bobra Fest, a specjały chińskiej kuchni

Wzięło mnie dziś na wspominki. W lipcu 2022 roku gościłem w Namysłowie z okazji festiwalu Czochraj Bobra Fest. Z tej okazji postanowiłem skosztować specjałów chińskiej kuchni i wybrałem się do Baru orientalnego HA-NOI przy ulicy ul Sikorskiego 1. Skusiła mnie przede wszystkim ilość osób, która zmierzała w tamtą stronę z festiwalu.

Bar HA-NOI

Na miejscu okazało się, że to mała knajpka z bardzo przystępnymi cenami. Przywitała mnie miła obsługa i całość zapowiadała się bardzo smacznie. Zamówiłem zupę Wonton oraz cielęcinę w pięciu smakach.

Ogólnie rzecz biorąc, bardzo lubię orientalne frykasy, ich aromat, wyrazistość i wyczuwalny smak przypraw. Nie ukrywam też, że jestem dużym fanem dań przyrządzanych na woku.

Niestety podczas tego obiadu kilku elementów zabrakło. Wszystko było nie tak.

Najpierw otrzymałem drugie danie, a w trakcie konsumpcji dostałem zupkę. Może byłaby fajna do popicia, ale brakowało jej smaku. Tak naprawdę była to gorąca woda z dodatkami. Pięć smaków cielęciny również nie powaliło mnie na kolana. Mięso było twarde i z ledwością poczułem jeden smak całego dania. Niestety nic więcej moja kreatywna, pełna pomysłów rozczochrana łepetyna nie jest w stanie spłodzić na temat tego jedzenia.

No cóż, czasem przychodzi mi pisać i takie posty, po których jest mi niezmiernie przykro. Doceniam starania kucharzy, ale tym razem coś nie pykło. Na pocieszenie dodam, że porcje były zaiste duże, a sama miejscówka położona nad rzeką, ale czy to wystarczy, aby zachęcić do odwiedzenia tego miejsca, będąc w Namysłowie? To już zostawiam Waszej decyzji.

Namysłów historycznie

Namysłów to urocze i klimatyczne miasto, które położone jest w województwie opolskim. Jego historia sięga XIII wieku, prawa miejskie Namysłów zdobył w roku 1249, niedługo potem, bo w roku 1360 pojawiają się wzmianki o namysłowskim zamku.

Co warto zwiedzić w Namysłowie?

• Zamek królewski – z pewnością warto zobaczyć wspomniany wcześniej zamek, który do początków XIX wieku stanowił własność zakonu krzyżackiego. Zamek powstał w miejscu wcześniejszego grodu, który w 1348 roku gościł Karola IV Luksemburskiego oraz polskiego króla Kazimierza Wielkiego. Był własnością królewską do 30. lat XVI wieku, często odwiedzany przez Karola IV Luksemburskiego. Zamek rozsławił także goszczący w nim Władysław Jagiełło. W 1703 roku z rąk cesarskich wykupił go zakon krzyżacki, w którym mieściła się lokalna komandoria. Dziś zamek jest w rękach koncernu Heineken.

• Na szczególną uwagę zasługuje w Namysłowie jego ratusz, pochodzący z II połowy XIV wieku. Początkowo zbudowany w stylu gotyckim, niemniej obecnie znajdziecie tam naleciałości renesansowe.

• Namysłów to nie tylko historia, to także wiele miejsc, gdzie można odpocząć, jak choćby chętnie uczęszczane trasy rowerowe, Aquapark Delfin, pełny zieleni Park Północny, czy w niedalekiej okolicy Jezioro Michalickie ze znakomitą infrastrukturą turystyczną.

• Trudno by było pominąć Browar z historią warzenia piwa sięgająca 600 lat. Kto nie zna piwa z Namysłowa, koniecznie niech nadgoni braki.

• Okolica Namysłowa to również Bagno Młynki i Młyńskie Stawy, jeśli więc jesteś zapalonym ornitologiem, koniecznie się tam udaj. Tereny te są zamieszkiwane przez wiele gatunków ptaków.

Czochraj Bobra Fest 2024

Niezależny festiwal niezależnej muzyki w roku 2024 odbędzie się w dniach od 11 do 13 lipca tradycyjnie na Namysłowskich Błoniach. Z informacji, jakie udało mi się znaleźć, już dziś wiadomo, że wystąpią takie zespoły, jak Akurat, Farben Lehre, Dr Misio, czy Hunter. Na miejscu możecie skorzystać z pola namiotowego, a bilety można kupić już dziś.

To co, spotkamy się w lipcu na Czochraj Bobra Fest? A może polecicie mi miejsce, gdzie można smacznie zjeść w Namysłowie?

sideImmage
sideImmage
sideImmage
Poprzedni wpis Zobacz pozostałe Następny wpis