Wyłączone skrypty

Strona do poprawnego działania potrzebuje włączonego java script w przeglądarce internetowej. Jeżeli Chcesz dalej przeglądać stronę - włącz java script w ustawieniach swojej przeglądarki.

mainImmage

25 listopada 2023

Wyświetleń: 148

Restauracja Familia Wrocław – co ciekawego można zwiedzić we Wrocławie i gdzie dobrze zjeść

Pod koniec sierpnia tworzyliśmy strefę food truck podczas DF-ów tj. Dni Fantastyki we Wrocławiu. To piękne miasto jest w stanie zachwycić każdego, albowiem poprzez swą różnorodność każdy znajduje tu coś dla siebie. Chcielibyśmy przedstawić Wam warte zwiedzenia miejsca we Wrocławiu, oraz zaproponować Restaurację Familia, w której gościliśmy.

Dni Fantastyki we Wrocławiu

Dni Fantastyki we Wrocławiu odbywają się od 2004 roku. Na tak licznie odwiedzanej imprezie nie mogło i nas zabraknąć. Zadaniem tejże imprezy jest przybliżenie jej uczestnikom nurtu popularnej na całym świecie fantastyki. Impreza odbywała się pod hasłem „Granice Magii”, zatem nie mogło tu zabraknąć i nie zabrakło:

• mistyki;

• uroków;

• magii;

• zaklęć oraz czarów.

Impreza zawsze gości u siebie znane osoby, jak choćby autorów książek, scenarzystów, publicystów, cosplay’owców i wielu barwnych młodych ludzi przebranych za postaci z komiksów. Zatem możecie się domyślać, że jest ciekawie.

Nie samą pracą człowiek żyje – Wrocław Leśnica

Tak, to prawda, nie samą pracą człowiek żyje, czasem trzeba złapać kilka chwil dla siebie i rodziny, wybrać się na zwiedzanie miasta, czy po prostu zaliczyć na miejscu zachęcająco wyglądającą restaurację.

Tym razem trafiło na Restaurację Familia we Wrocławiu, przy ulicy Średzkiej 19. Wrocław Leśnica, to faktycznie przepiękny zakątek miasta Wrocław, do którego odwiedzenia chyba specjalnie nikogo namawiać nie trzeba.

Z okien restauracji widać Zamek Leśnicki, budowlę z 1201 roku otoczoną parkiem ze starodrzewem, a w bliskiej okolicy znajduje się kościół św. Jadwigi Śląskiej. Wnętrze restauracji nieco antyczne, albowiem na ścianach znajdują się duże obrazy, lustra w złotych ramach, na podłogach leżą stylowe dywany i cały klimat utrzymany jest w stylu retro. Zresztą styl restauracji jak najbardziej dopasowany jest do otoczenia zamku.

Restauracja położona jest przy ruchliwej ulicy, jednak jeśli szukacie spokojnego miejsca to w ciepłych miesiącach roku, na jej tyłach znajdziecie urokliwy ogródek. Znajduje się tam także chyba chętniej wybierana sala z dużymi oknami do samej podłogi. Wygląda imponująco.

No, ale dość opisów okolicy i wnętrza, kiedy brzuszki puste. Zamówiliśmy stek z polędwicy do wypieczenia samodzielnie na kamieniu z dodatkami typu dipy, surówki oraz pyszne chrupiące frytki. Dalej było równie atrakcyjnie – roladki ze smacznym nadzieniem, z bardzo dobrym ogórkiem kiszonym, do tego słodka kapusta z zasmażką, dokładnie taka, jak lubimy. Wyszliśmy zadowoleni i najedzeni, do tego dodam, że obsługę wyceniliśmy na szóstkę, nic dodać, nic ująć.

Najedzeni? Czas na zwiedzanie Wrocławia

Wrocław to miasto chętnie odwiedzane przez turystów, to także dobra baza wypadowa w góry, jak i za granicę, ale skupmy się na razie na tym, co warto zobaczyć na miejscu. Zakładając, że ma się jeden dzień na zwiedzanie, trzeba wybrać te miejsca, których po prostu nie da się pominąć, jak:

• Stare Miasto gdzie znajdziecie się bardzo dużo zabytków, począwszy od jednego z największych w Europie – wrocławskiego Rynku, gdzie warto odwiedzić Ratusz, kamienicę pod Złotym Słońcem, zabytkowe uliczki wokół Rynku. Nie sposób też ominąć fontanny Zdrój zbudowanej ze szkła oraz granitu w nowoczesnej formie i budzącej skrajne opinie.

• Panorama Racławicka – chyba nie ma osoby, na której to miejsce nie zrobiłoby wrażenia. To jedno z największych dzieł sztuki polskiej, które każdego dnia przyciąga setki turystów. Jeśli jeszcze tam nie byliście, koniecznie musicie nadrobić. Wyobraźcie sobie obraz o długości 120 metrów i wysokości 15 metrów znajdujący się w specjalnie na tę okoliczność wybudowanym budynku zwieńczonym kopułą. Zwiedzanie zajmie wam około godziny. Panorama Racławicka przedstawia artystyczną wizję przebiegu bitwy pod Racławicami stoczonej w okolicy wsi Racławice, Janowiczki i Dziemięrzyce. Wykonawcami tego ogromnego dzieła są Wojciech Kossak, Jan Styka (pomysłodawca) oraz Ludwig Boller. Monumentalne dzieło powstawało we Lwowie.

• W bliskiej okolicy Panoramy Racławickiej znajduje się Muzeum Narodowe Wrocławia, gdzie znajdziesz ciekawe wystawy stałe, oraz czasowe. Na przykład do 14 stycznia 2024 można zobaczyć wystawę polskich projektantek szkła, albo do 29 grudnia 2023 Skarb Średzki – Bankierzy króla. To tylko namiastka tego, co można w muzeum znaleźć.

• Najstarszą częścią Wrocławia jest Ostrów Tumski powstały już w IX wieku, zatem domyślacie się pewnie, że jest tu masa zabytków do zwiedzenia. Między innymi Katedra Św. Jana Chrzciciela, Katedra Św. Marii Magdaleny, Wieża Ciśnień, a także Kościół Św. Idziego. Jeżeli będziecie mieć możliwość odwiedzenia tego miejsca o zmroku, może uda się wam spotkać latarnika odpalającego latarnie gazowe. Bardzo klimatyczne i wyjątkowe.

Te kilka propozycji z pewnością wypełnią wam dzień. Mam nadzieję, że podzielicie się z nami swoimi uwagami i opiniami, a będąc w Restauracji Familia, zaanonsujcie nas, bo z pewnością do nich jeszcze zawitamy.

Poprzedni wpis Zobacz pozostałe Następny wpis